Sıkça Sorulan Sorular

Evraklarınızın Almanya’da geçerliliği ve ilgili makamlara sunulabilmesi için Almanca dilinde tercüme yapılması zorunludur. Evrak tercüme işlemlerini talep ederseniz denklik işlemleri ve vize işlemleriyle birlikte biz yürütüyoruz.

Hayır, ön elemeyi geçmeniz Almanya için güçlü bir aday olduğunuzu gösterir. Ancak böyle bir konuda kesinlik yoktur.

Almanya’nın en dikkat ettiği belgeler şunlardır: Asgari seviyede Almanca bilmek, Denklik Belgesi, Mesleki Yeterlilik Belgesi ve Bağlayıcı iş sözleşmesi.

Almanya’da iletişim kısmında bulunan ofisimizi istediğiniz zaman ziyaret edebilirsiniz.

Ön eleme sonuçlarınız tarafınıza 10-14 iş günü içerisinde aktarılıyor. Ön elemeyi geçtiğiniz taktirde sizden ek başvuru evrakları alınıp tercümeleri yapılıp Almanya Konsolosluğuna adınıza başvuru yapılıyor. Bunları sonucunun çıkması da 4-6 ay arası olup sürecin toplam uzunluğu 8-10 ay arasını bulabiliyor.

Evet. www.enpersonalgmbh.com sayfasından başvurunuzu yapabilirsiniz

Web sayfamızdaki formu doldurarak başvuruda bulunabilirsiniz.

Mesleğinizle ilgili diploma, mesleki yeterlilik belgesi gibi bir belge gereklidir. Bununla beraber iş tecrübesi de istenmektedir. Örneğin: hizmet dökümü, referans yazısı

2500 Euro - 5000 Euro

Yasal olarak 8 saat çalışması süresidir. Ek mesaiye kalırsanız, mesai ücreti ödenir.

24 aylık iş sözleşmesi yapılır. 24 ayın sonunda sözleşmeniz yenilenir, dil bilginiz geliştiği için maaşınız artar.

Genellikle firmaların konaklama imkanı mevcut.

Kişisel giderleriniz size aittir.

Evraklarınızın Almanya’da geçerliliği ve ilgili makamlara sunulabilmesi için Almanca dilinde tercüme yapılması zorunludur. Evrak tercüme işlemleri için yeminli tercümanlık ofisine yönlendirme sağlıyoruz ve takibini biz yapıyoruz.

Fabrika işcisi, teknisyeni vb. meslekler için A2, diğer tüm meslek dalları için B1 düzeyinde Almanca bilginizin olması yeterlidir. Ortalama 6-8 aylık bir süreçte öğrenebilirsiniz. ÖSD, Telc veya Goethe Institut tarafından yapılan uluslararası sınava girerek dil seviyenizi kanıtlayan belge almanız gerekmektedir.